sâmbătă , 19 septembrie 2020, 21:38
Home / Sport / HC Vaslui-Dunărea Călăraşi 37-30 (17-13) Victorie amară

HC Vaslui-Dunărea Călăraşi 37-30 (17-13) Victorie amară

DSC_0036
HC Vaslui a învins Dunărea Călăraşi, scor 37-30, însă bucuria vasluienilor are gust amar, ţinând cont că rezultatul nu îi ajută în play-out, după ce Minaur a remizat cu Reşiţa, iar Călăraşiul merge în play-off.
Elevii lui Sandu Iacob şi Alexandru Axinte au controlat jocul aproape în totalitate, oaspeţii fiind peste Vaslui doar în primul sfert al meciului. De la scorul de 9-8, gazdele nu au mai cedat iniţiativa, chiar dacă elevii lui Aihan Omer s-au apropiat la un gol, cu zece minute înainte de final, scor 28-27. Cu o serie de patru goluri consecutive, vasluienii au reuşit să aibă o diferenţă confortabilă, ce i-a adus o victorie meritată.
Pentru HC Vaslui au marcat Mihai Bujor 12, Hagiu 9, G.Bujor 4, Soare 3, Anton 3, Pasere 2, Polocoşer 2, Barac 2.
DSC_0064DSC_0103

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …